Refluks i przepuklina żołądka oraz częste zgagi a test obciążenia glukozą

Witam jestem w ciąży i lekarz zalecił mi wykonanie testu glukozy 75g. Moje obawy polegają na tym, że choruje na przepuklinę żołądka i refluks. Przed ciążą brałam controloc 40 później 20. Ginekolog kazał mi z niego zrezygnować. Teraz w 3 trymestrze zgagi bardzo się nasiliły zwłaszcza rano i po słodkim. Ginekolog zalecił mi manti lub renni a najlepiej je przeczekać. Proszę o radę czy przy tych dolegliwościach powinnam wykonać taki test, czy można w moim przypadku zmniejszyć dawkę glukozy.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie należy obniżać wartości glukozy, gdyż test będzie niediagnostyczny. Po pełnym badaniu w przypadku nasilenia zgagi proszę zastosować srodki objawowe-manti lub ranigast.
Pozdrawiam