Ropienie oczu a tabletki antykoncepcyjne

Witam, każdego dnia budzę się z ropą w oczach. Jest jej dużo jednak nie skleja mi oczu. Ten stan trwa już od roku. Stosowałam wiele kropli nawilżających oraz przeciwalergicznych lecz nic nie pomaga. Mam alergię, biorę tabletki i się odczulam. Co może być tego przyczyną powstawania tej ropy ? Dodatkowo pojawia się ona również w ciągu dnia.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele np. być może występuje infekcja lub występuje zatkanie kanalików łzowych. Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.