Rosnąca masa ciała u 20-latki

Witam, mam 20 lat i problem z rosnącą od pewnego czasu, bez wyraźnej przyczyny masą ciała. Wprawdzie moje obecne 56 kg przy 163 cm wzrostu to nie jest jakiś dramat, co nie zmienia faktu, że 4kg pojawiły się u mnie znikąd, a waga stale rośnie mimo diety i ćwiczeń. Od ostatnich 3 tygodni nie było dnia, w którym przekroczyłabym 2000 kcal, zwykle trzymam się ponizej 1500 kcal, a jednak waga wskazuje coraz więcej. Jaka może być tego przyczyna?

Mgr Martyna GorczyĹska

Na pewno w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego i zrobić badania. Przyczyny mogą być różne - chociażby niedoczynność tarczycy. Możliwe, że Pani dieta jest zbyt restrykcyjna - jeżeli bardzo dużo Pani ćwiczy to dieta 1500 kcal jest dietą zbyt nisko kaloryczną. Problemem mogą być również nieregularne posiłki lub ich nieprawidłowe rozłożenie w ciągu dnia. Jeżeli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, proszę udać się do dietetyka, który pomoże zidentyfikować błędy żywieniowe, które Pani popełnia.

Witam,
Proszę wykonać badania np. w kierunku niedoczynności tarczycy. Jeżeli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości należałoby przyjrzeć się sposobowi żywienia i dokonać korekt pojawiających się błędów żywieniowych, których zastosowanie z całą pewnością przyniesie oczekiwane efekty.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska