Ryzyko zakażenia bakterią pylori

Wykryto u mnie bakterię h. pylori. Dostałam leki. Czy mój mąż też jest zarażony? Powinnam jak najszybciej zacząć leczenie, a mąż może zrobić badania dopiero w poniedziałek, więc wyniki będą pod koniec przyszłego tygodnia. Mam czekać ze swoim leczeniem? Czy w trakcie leczenia mąż, jeżeli jest chory może mnie "zarażać" i wtedy leczenie będzie nieskuteczne? Co powinnam teraz zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że Pani jest zakażona H. pylori, nie oznacza, że Pani mąż także. Zdecydowanie powinien wykonać badania. Jeśli Pani chce, może się Pani wstrzymać od rozpoczęcia leczenia do czasu uzyskania wyniku przez męża.