Ryzyko zarażenia świńską grypą

Witam, czy poprzez siedzenie w jednym samochodzie z otwartymi oknami, podczas palenia papierosów, przez okres ok.10 min wraz z osoba u ktorej jest podejrzenie tzw. swinskiej grypy, mozna sie zarazic? pozdrawiam

Witam!
Tak, w takim przypadku istnieje ryzyko zakażenia. Proszę zgłosić się niezwłocznie do Lekarza Rodzinnego lub Nocnej i światecznej opieki lekarskiej (godz. 18.00 do rana, najbliższą placówkę znajdzie pan w internecie) - jest możliwość przyjęcia zapobiegawczo leku, który zapobiegnie zakażeniu po kontakcie z chorą osobą (oseltamiwir) Lek ten jest na receptę.