RZS widoczne w stawach palców u rąk

Witam , mam 21lat, od kilku lat mam reumatoidalne zapalenie stawów wszczególności jest one widoczne w stawach palców u rąk. Jakiś czas temu przy większym wysiłku pojawił się problem z głębokim oddychaniem, ból w okolicy klatki piersiowej oraz zgrubienie na klatce piersiowej. W ciągu 6 miesięcy schudłam 10kg bez żadnego odchudzania ,ćwiczeń wręcz przeciwnie poprawił mi się apetyt. RTG klatki piersiowej nic nie wykazało. Więcej badań nie dostałam do zrobienia. Co z tym mam robić ?

Witam. Dyskomfort pojawiający się w trakcie wysiłku może być wynikiem słabej kondycji fizycznej lub napadu astmy. Jeśli objawy będą się powtarzać proszę skonsultować się z lekarzem poz który pokieruje dokładną diagnostyką.