Seks oralny a ryzyko przeniesienia spermy

razem z chłopakiem uprawialiśmy petting. Byliśmy bez majtek, ale nie ocieraliśmy się bezpośrednio narządami płciowymi. On dość długo całował mnie w miejscu intymnym. Spuścił się, ale przetarł spermę w majtki (niepotrafie dokładnie określić czy wytarł wszystko) i dalej mnie całował. Dodam, że mogłam mieć dni płodne. Mogł na palcach przenieść troche spermy, a potem jak mnie dotykał poprostu dostała się w okolice dróg rodnych. Czy istanieje ryzyko ciąży? że np. językiem wepchnął by ją dalej ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży nie istnieje. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.