Seks w początkowych dniach cyklu a zmniejszenie ryzyka ciąży

Sz. P. Doktorze, Dziewczyna ma zwykle cykl 30dniowy(lub dłuższy), najkrótszy cykl w jej życiu miała to 27dni. Ostatni seks miał miejsce w noc miedzy 7-8 d. cyklu. Prezerwatywa pękła w środku i wycofałem członek natychmiast. Wytrysku nie było, ale mam obfity preejakulat. Trochę się go na pewno ulało. Pytanie: Czy fakt, że nie była to czysta sperma i było tego mało, plus dość wczesny dzień cyklu zmniejszają ryzyko ciąży? Ilość/jakośc nasienia ma znaczenie? Ps. Pochwa była raczej sucha (bez śluzu)

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisane przez Pana czynniki zmniejszają ryzyko ciąży, jednak nie można jej na pewno wykluczyć.
Pozdrawiam