Silne krwawienia w 12. dniu brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 19 lat, 27- go (1szy dzien mojego cyklu menstruacyjnego)rozpoczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Następnego dnia kochałam się z partnerem bez prezerwatywy. Dzisiaj, tj 12-go dnia brania tabletek dostalam silnych krwawień. Czego mogą być one objawem? Czym mogą być one spowodowane?z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej krwawienie jest spowodowane rozpoczęciem stosowania antykoncepcji. W czasie trzech pierwszych cykli z tabletkami mogą się one pojawiać w dowolnym momencie cyklu.