Silne nudności, wymioty i ból jajników

Witam! Ostatnio moja dziewczyna dostała silnego bólu w łopatkach (dokładnie pod łopatkami), ale tak silnego, że nie mogła ustać na nogach, musiała siąść z bólu. Po krótkiej chwili zaczęła wymiotować, ma bardzo duże nudności, do tego dochodzi też silny ból jajników. Dodam, że nie ma ona okresu, nie jest w ciąży, jeśli chodzi o jajniki i nudności, normalny cykl. I nagle tak zaczęły boleć ją jajniki i ten ból pod łopatkami, który jest bardzo silny. Nie wiem o co chodzi, tak już jest kilka dni, nie przechodzi jej w ogóle. Nie wiem, czy to ma związek, ale już od dłuższego czasu, skarżyła się na ból lewego jajnika zaraz po przebudzeniu się. Do tego dochodzi nadęty brzuch oraz wzdęcia. Te objawy ma już jakiś czas, ale to co opisałem powyżej nastąpiło kilka dni temu i nadal się utrzymuje. Ona nie chce iść do lekarza, bo mówi, że jej przejdzie, ale coś chyba jest nie tak. Proszę o pomoc.

Witam! Zdecydowanie konieczny jest pilny kontakt z lekarzem - ginekologiem lub chirurgiem. Objawy mogą sugerować m.in. zapalenie przydatków, ale nie wykluczony jest stan zapalny zlokalizowany w innym miejscu jamy brzusznej. Doradzam jak najszybsze wezwanie pogotowia bądź udanie się na izbę przyjęć szpitala z oddziałem ginekologicznym i chirurgicznym, bowiem objawy takie mogą świadczyć o procesie, który pozostawiony bez leczenia może nawet zagrażać życiu! Pozdrawiam