Skąd bierze się wielkogłowie u dzieci?

Witam. siostra ma córke co ma problemy z nauka i syna co cierpi na wielkogłowie, obniżone napięcie mięśniowe i padaczkę. Ma prawie 4 lata a nie chodzi. Mój syn 5 lat chodzi na wczesne wspomaganie do logopedy i ogólnorozwojowe, ale jest potrzeba tez terapii SI. Oby dwie siostra i ja mamy starszych mężów o jakieś 17 lat od nas. Czy problem leży po stronie mężów czy my jako kobiety jesteśmy obciążone po naszych rodzicach itd a nawet i tym nie wiemy. Z siostra odziedziłysmy wadę wzroku. Pozdrawiam

przyczyn może być dużo , trudno na podstawie tego co pani pisze zdecydować skąd takie problemy. Można ew. zrobić badania genetyczne.