Skąpe miesiączki przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Przez kilka ostatnich dni boli mnie brzuch, mija po wizycie do toalety, następuje głownie rano i co raz słabiej. Podczas 2 dnia nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych widzę jeszcze resztki miesiączki. Czy możliwe, że te dolegliwości (możliwe ze z żołądkiem) osłabiają jakoś ich działanie? Oczywiście mam zamiat wybrac się na badania jednak chcialabym wiedziec czy do tego czasu mogę współżyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie występuje biegunka to działanie tabletek nie jest osłabione. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.