Skuteczność drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych po skróceniu przerwy

Witam. Czy po 3 tabletce z drugiego opakowania istnieje duże ryzyko, jeśli chłopak miał kontakt z nasieniem, a nastepnie po ok 15 min. wlozyl tą reke do pochwy? I czy to, że skróciłam przerwe miedzy pierwszym a drugim opakowaniem ma coś do zaczenia? Czy mogę czuć się bezpiecznie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zażywając regularnie tabletki antykoncepcyjne, jest Pani chroniona. Wpadanie w panikę i skracanie odstępu między opakowaniami jest wysoce niezalecane gdyż może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.
Ryzyko ciąży jest znikome.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Do spadku poziomu hormonów mogło dojść między 2 a 3 tabletką (vide informacja z wiadomości prywatnej na mojąskrzynkę) - odstęp między nimi wyniósł powyżej 6h.
Trudno jest oszacować realne, procentowe ryzyko ciąży z tego powodu, ale wykluczyć go nie można.
Nie jest ono jednak duże.