Ślady krwi po wypróżnieniu - jaka przyczyna?

WITAM, MAM 34 LATA. NIE MOGĘ NARZEKAĆ NA SWÓJ STAN ZDROWIA, ALE W OSTATNIM CZASIE (OD 3 MIESIĘCY) ZAUWAŻYŁAM MAŁY PROBLEM – DOTYCZY ODDAWANIA KAŁU, A DOKŁADNIEJ – PO WYPRÓŻNIENIU NA PAPIERZE ZAUWAŻAM (ZNIKOME) ŚLADY KRWI. NIE WYSTĘPUJĄ ZA KAŻDYM RAZEM, A NAWET BARDZO RZADKO, ALE WCZEŚNIEJ TEGO NIE MIAŁAM. NIE ODCZUWAM ŻADNEGO BÓLU, PIECZENIA, ZAPARĆ ITP. KAŁ SAM W SOBIE MA WYGLĄD NORMALNY I TEŻ NIE ZAUWAŻYŁAM W NIM ŚLADÓW KRWI, ZATEM SKĄD SIĘ ONA POJAWIA?
34 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Jeśli zauważa Pani czerwoną krew to pochodzi ona z dolnej części przewodu pokarmowego. Może świadczyć o hemoroidach. Jednak może też oznaczać guza w okolicy odbytnicy czy jelita grubego. Powinna Pani zgłosić się do lekarza na badanie, by ustalić przyczynę. Im wcześniej stwierdzona będzie zmiana, tym większa szansa na wyleczenie.
Z poważaniem