Śluz z krwią co to jest i dlaczego?

Okres mi się spóżnia 9 dni, brzuch mnie boli 4 dni a ja zamiast okresu zaczęłam wydzielac jakiś żółto-przezroczysty śluz z krwią. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje i co mam zrobić? Proszę o jakąś radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani objawy mogą byc powodem do niepokoju. Wszelkie wątpliwości rozwieje wizyta u lekarza specjalisty ginekologa.

Najczęstszą bezpośrednią przyczyną upławów są zakażenia bakteryjne, grzybicze i pierwotniakowe (rzęsistkowe). Infekcjom tego typu sprzyjają fizjologiczne predyspozycje kobiet, tj. bliskość odbytu i cewki moczowej oraz brak dostatecznej higieny. Ostatnio, coraz częstszą przyczyną zakażeń grzybiczych i bakteryjnych jest nadużywanie antybiotykoterapii, która pozbawia pochwę tzw. bakterii kwaszących. Dobrze jest więc wiedzieć od czego zależy naturalna odporność kobiecych dróg rodnych na infekcje i zakażenia.
Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl