Słyszę głosy - czy wyzdrowieję?

Nie wiem co się dzieje, strasznie się boję tego, że mogłabym coś komuś zrobić albo sobie ;(. Chodzę do psychiatry, robiłam nawet testy, ale nic nie wykazały ;), aktualnie chodzę do psychologa - strasznie się boję, ponieważ trwa to od 3 miesiące. Do tego doszło, że słyszę głosy, że ktoś mną steruje, że coś jest w lustrach. Mój psycholog stwierdził, że ja sama to stwarzam ;), a może tak być, bo to wszystko się dzieje jak tylko zaczynam o tym myśleć. Proszę mi doradzić czy to kiedy przejdzie i czy jestem na coś chora? Mam dopiero 17 lat ;(

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Postawienie diagnozy w oparciu o tak krótki opis problemu jest niemożliwe. W opisywanej sytuacji powinnaś przede wszyskim zgłosić pogorszenie samopoczucia lekarzowi prowadzącemu, który zaproponuje odpowiednie leczenie. W rozmowie z lekarzem staraj się jak najwiecej dowiedzieć na temat rozpoznanego zaburzenia oraz wczesnych objawów, które mogą wskazywać na ewentualny nawrót.

W wielu zaburzeniach zaleca się jednoczesne leczenie lekami i psychoterapią, co znacznie zwiększa szansę na wyleczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy samopoczucia.