Sposoby usunięcia guza na nerce

Witam mam na imie marian przypadkowo przy chorobie woreczka zolciowego wykryto za pomoca usg. guza na lewej nerce 3,6cm mam zrobiona T.K i wyznaczny termin operacji .czy jest inna mozliwosc pozbycia sie tego pasozyta dziekuje pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
sposób leczenia zależy od rozpoznania. Jeżeli zalecono Panu operację, to zmiana na nerce najprawdopodobniej wymaga takiego właśnie leczenia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście ostateczne postępowanie zależne jest od rodzaju guza, jednak ogólnie przyjmuje się iż zmiany poniżej 4 cm można leczyć poprzez częściową resekcję nerki. Nie mniej jednak zabieg operacyjny i tak jest konieczny. Kwestia tylko czy zostanie usunięta cała nerka czy jej częśc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie! Nie ma innej możliwości usunięcia guza - tylko zabieg operacyjny.