Spóźniony okres o 7 dni a podejrzenie ciąży

Witam! Mam problem, ponieważ okres spóźnia mi się już 7 dni. Zawsze gdy kochamy się z chłopakiem używamy prezerwatyw, ani razu nam się nie zsunęła ani nie pękła, a w dodatku mój chłopak zawsze szczytuje poza mną. Ostatnio miałam śluz który wyglądał jak kurze białko tyle, że nie był zbytnio rozciągliwy, następnie pojawił mi się białawy śluz, na dzień dzisiejszy nie mam żadnego śluzu. Jak na razie objawów miesiączkowych brak, co mnie bardzo martwi. Czy jest możliwość, że zaciążyłam?

Lek. Paweł Baljon

Witam seredecznie. Szansa na ciąże jest znikoma, choć oczywiście nie mogę jej wykluczyć. Możliwe są w tej sytuacji wahania hormonalne jako czynnik sprawczy zgłaszanych objawów.