Spożywanie dużych ilości paracetamolu a myśli samobójcze

Nie wiem co zrobić gdyż moja koleżanka wymyśliła sobie, że ma już wszystkiego dosyć a nie ma odwagi by się zabić więc codziennie łyka po kilka gramów paracetamolu by w sposób mało podejrzany siebie zniszczyć. Jestem jedyną osobą, która o tym wie. Ona choruję na RZS i depresję, z tego co wiem chodzi na terapię. Nie widzi potrzeby dzielenia się inf o tym co robi z lekarzem czy też terapeutą. Czy mogę coś zrobić by jej pomóc?

Dzień dobry,

Wikłanie Panią i obarczanie taką tajemnicą jest okrutne wobec Pani i wymuszające podjęcie jakiś działań.
Może Pani powiedzieć koleżance jak się z tym czuje i co ona taką informacją Pani robi. Jednocześnie wskazując, że od tego jest leczenie i specjaliści.

Witam,

Od leczenia zaburzeń nastroju są specjaliści, np. psychiatra. Nie może Pani brać odpowiedzialności za jej zdrowie. Warto z nią otwarcie porozmawiać, bo w ten sposób krzywdzi siebie i Panią, próbując wikłać Panią w swoje problemy.
Przyjaźń to piękna sprawa, lecz należy pamiętać, że zdrowie i życie jest ważne każdej ze stron.

Dzień dobry, pani koleżanka powinna przede wszystkim rozmawiać o tym ( o wszystkim) z terapeutą. Nie mówiąc o tym sabotuje terapię, a panią obciąża i wikła w relację terapeutyczną. Proszę zachęcić koleżankę do tego aby pracowała na terapii. Pozdrawiam.