Starania o dziecko i wynik prolaktyny

Mam 40 lat. Urodziłam 3 dzieci, ostatnie w 2003 roku. W pażdz. 2013 wyciągnęłam wkładkę Mirena. Staramy się z partnerem (56 lat) o dziecko. Czy mała ilość spermy może mieć wpływ na zapłodnienie? Partner na pewno nie podda się badaniu nasienia, jest to dla niego zbyt krępujące. Mój poziom prolaktyny to 174,90 mIU/I i po MCP 4476,00 mIU/I. Miesiączki mam regularne, cytologia w porządku, badanie USG prawidłowe. Czy czynnikiem dodatkowo utrudniającym może być w moim przypadku stres? Czy nasz wiek?

Jeśli staracie się powyżej roku, to koniecznie MUSI być badanie nasienia. U kobiety wykonuje się szereg badań (drożność jajowodów, ocena owulacji, stan jamy macicy).