Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stenoza kanału kręgowego i jego zachyłki oraz pogrubiałe wiązadła żółte

Dzień dobry! Choruję na stenozę kanału kręgowego i jego zachyłki oraz pogrubiałe wiązadła żółte.Centralną lewoboczną przepuklinę krążka m-k,która uciska nasadę lewego korzenia nerwowego.Czy w takim przypadku wskazany jest masaż tej części kręgosłupa. Pozdrawiam Mirosław P.
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam, jeżeli nie ma innych chorób współtowarzyszących to w Pana przypadku nie ma przeciwwskazań do wykonywania masażu. Należy jednak pamiętać aby w trakcie i po zabiegu dolegliwości bólowe nie nasilały się. Siła bodźców powinna być tak dopasowana, żeby również nie przenosić siły mechanicznej na kręgi. Dodatkowo, jeżeli w badaniu obrazowym wyszła tak sytuacja proponuję udać się do neurochirurga na konsultację, który po badaniu klinicznym wypowie się czy leczenie zachowawcze w postaci masażu będzie wystarczające. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy