Stłuszczenie wątroby w wyniku USG jamy brzusznej

mam pytanie. Podczas USG brzucha lejarz powiedział, ze stłuszczoną wątrobę, czy mam się t poważnie martwić, zaznaczam, ,ze nie piję alkoholu nie palę papierosów, Co mogę zrobić aby poprawić stan tego organu

Jeśli Pani jest otyła, ma Pani nadwagę na pewno trzeba doprowadzić wagę ciała do prawidłowej i wtedy bardzo często stłuszczenie wątroby wycofuje się. Jeśli nie nie ma powodu do niepokoju (ewentualnie wykonać badania laboratoryjne określające funkcję wątroby - głównie bilirubina, ASPAT, ALAT). Być może w taki sposób magazynuje Pani tłuszcz, a określenie ultrasonograficzne co do stłuszczenia wątroby jest głównie subiektywne. Na pewno nie trzeba leczyć tego stanu tylko unormować wagę ciała (jeśli takowa potrzeba istnieje).