Stosowanie leku Finasteryd a badanie poziomu testosteronu

Dzień dobry, Mój chłopak dostał skierowanie na oznaczenie poziomu testosteronu we krwi. Jednak przyjmuje on na stałe finasteryd. Na jak długo przed wykonaniem badania powinien odstawić lek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę oznaczyć w czasie przyjmowania leków. Przy ewentualnych zaburzeniach lekarz zdecyduje o konieczności odstawienia leków.