Stosowanie maści i leków na pokrzywkę skórną

Od wielu miesięcy zmagam się z pokrzywką. Wysypkę dostaję od temperatury (słońce) ale i nie tylko. Często pojawia się ona, gdy staje się ciepło w środku (mówi się - aż mi się ciepło stało). Przeważnie jest to wysypka, ale czasami zdarza się, że moje ciało (głównie ręce i plecy) stanie się całe zaczerwienione, a skóra zmarszczy się. Kilka razy miałem też lekko spuchnięte usta czy uszy. Wspomagam się hydroxyzinum, gdy ją dostaję, jednak jest to dosyć uciążliwe. Da się tego pozbyć na dłużej/stałe?

Aleksander Ropielewski

Może być to trudne jednak warto spróbować i skontaktować się z alergologiem. Pomocne mogą być leki antyhistaminowe i unikanie czynników wyzwalających.