Stosowanie odżywek a negatywny wpływ na zdrowie

A co sie takiego dzieje? moi koledzy brali np. creatyne i nim im nie dolegało tylko wyrobili sobie mieśnie i siłe i do tego chodzili na siłownie, a takie suplementy jak mass xxl to są gainery zawierające weglowodany, białko i inne i to jest tak groźne dla zdrowia ?

Witam serdecznie,

Jeśli zakupuje Pan odżywki ze sprawdzonego źródła nie powinny one stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, aby stosować je zgodnie z zaleceniem, które znajduje się na opakowaniu.
Co innego, jeśli mówimy o odżywkach, których źródło pochodzenia nie jest sprawdzone. Takie suplementy mogą być zanieczyszczone lub zawierać substancje nielegalne (np. steroidy anaboliczno-androgenne i inne zakazane środki).
Jeśli zaś chodzi o kreatynę to nie działa ona na każdego w ten sam sposób. Koncentracja kreatyny w mięśniach może tylko nieznacznie wzrosnąć i ma to związek z zawartością różnych typów włókienek mięśniowych. Łączenie kreatyny z węglowodanami może rozwiązać ten problem, ponieważ podnoszą one poziom insuliny, która z kolei wspomaga absorpcję kreatyny przez komórki mięśni.

Zachęcam również do zapoznania się z materiałami na naszej stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl