Wpływ na zdrowie tabletek Adipex

Witam! Mam pytanie do dietetyka,czy tabletki adipex sa bardzo niebezpieczne? bo po porodzie nie moge schudnac a wrecz przeciwnie tyje bo nie przeszla mu ochota na slodkie! co robic?

Witam,

Adipex nie jest lekiem dostępnym w Polsce, a jego sprzedaż i zakup jest nielegalnym. Dodatkowo z informacji, które znalazłam na jego temat związane są pewne dolegliwości towarzyszące kuracji tym lekiem - duszności, kołatanie serca oraz szybsze męczenie się.
Także zdecydowanie nie powinna Pani brać pod uwagę takiego rozwiązania, zwłaszcza że jest Pani po porodzie. Nie podała Pani informacji na temat tego czy karmi piersią, czy nie, co jest również kluczową kwestią przy odchudzaniu.

Jeśli wybrała Pani karmienie piersią, dieta powinna być zwiększona nawet o 500 kcal, płyny i witaminy, aby mleko było prawidłowo wytwarzane. Często w tym okresie dochodzi do zrzucenia wagi pojawiającej się w czasie ciąży właśnie z powodu produkcji pokarmu dla niemowlaka i nie ma potrzeby stosowania diety w tym okresie.

Jeśli pomimo tego faktu waga nie wróciła do tej, którą uznaje Pani za odpowiednią należy wprowadzić dietę redukującą i odpowiedni zestaw ćwiczeń. Inne metody, które obiecują bardzo szybkie efekty nieadekwatne do wysiłku i pracy włożonej w to mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia (jak np. podane przez Panią tabletki) lub wywołać efekt jo-jo (głodówki, brak ćwiczeń).

Polecam zapoznać się z rozwiązaniem dietetycznym naszej poradni www.kalorynka.pl
Warto, aby odchudzanie nie tylko zmieniło wagę, ale nasze podejście do jedzenia i stylu życia, bo to tak naprawdę gwarantuje utrzymanie ładnej i szczupłej sylwetki.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl