Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez krwawienia

Z kilku powodów, o których nie będę się rozpisywać rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie dostawszy okresu. Moje pytanie jest następujące: W momencie gdy rozpocznie się u mnie krwawienie z odstawienia (czyli prawdopodobnie 2-3 dzień białych tabletek) powinnam dokończyć ich zażywanie czy lepiej będzie jeśli w pierwszy dzień krwawienia rozpocznę nowe opakowanie tabletek pomijając te białe z pierwszego opakowania?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Proszę dokończyć opakowanie - dopiero po wykorzystaniu wszystkich tabletek może Pani rozpocząć nowe opakowanie. Zachęcam również do zapoznania się z treścią ulotki informacyjnej dołączonej do opakowania przyjmowanych przez Panią tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku wątpliwości bądź chęci zmiany terminu krwawienia zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.