Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i leków zaburzających ich skuteczność

Dzień dobry. Jestem po pierwszym opakowaniu tabletek Atywia. Ze względu na stan zapalny stosuję globulki dopochwowe, nie zrobiłam przerwy tylko od razu rozpoczęłam przyjmowanie tabletek z nowego blistra, aby dokończyć kurację. Dodatkowo od pierwszego dnia nowego blistra przyjmuję tabletki Trimesan (10dni), które mogą zaburzyć wchłanianie tabletek. Po jakim czasie od zakończenia kuracji Trimesanem będę mogła bezpiecznie współżyć? Mając na uwadze to jak przyjmowałam tabletki dotychczas.

Magdalena StusiĹska

Antykoncepcja jest pełna tydzień po zakończeniu kuracji Trimersanem.