Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i wynik badania d-dimerów

Mam 24 lata. Dostałam od ginekologa tabletki antykoncepcyjne bez wcześniejszych badań. Nie czuję sie po nich zbyt dobrze, zastanawiam się czy to skutki mojej nerwicy i strachu,czy faktycznie lekki ucisk w klatce piersiowej jest spowodowany tabletkami. Szczegolnie, że gdy o tym nie mysle objawy ustepuja. Zrobiłam badanie d-dimerów i wynik wyszedł 474 przy normie 500. Czy powinnam odstawić tabletki, czy raczej czesciej wykonywac to badanie? A moze inne badania? pozdrawiam

Witam,
jestem upowazniona tylko do mechanizmów psychologicznych,więc z tego punktu widzenia dopuszczam u Pani mozliwośc reakcji stresowej/lękowej/ i jej wpływ na dolegliwości somatyczne/sercowe/.Nie wiemy jednak,co ten lęk "mówi"Pani o obecnej sytuacji w związku,czy i na ile może Pani zaufać partnerowi i wspólnie troszczyć się o siebie,czy też ciężar odpowiedzialności ciąży tylko na Pani.Taki remanent relacji można przeprowadzić w obecności terapeuty albo partnera.Inaczej zagraża Pani narastanie stresu.