Stosunek po pierwszej tabletce antykoncepcyjnej

Witam, moja dziewczyna wzięła pierwszą tabletkę ok. 12 godzin po miesiączce, a następnego dnia kochaliśmy się już bez zabezpieczenia. Stąd kieruję pytanie do tych osób, które się znacznie lepiej znają (z doświadczenia, bo ulotkę czytaliśmy razem dziesiątki razy), jakie jest ryzyko, że mogliśmy wpaść? Są to pierwsze tabletki antykoncepcyjne jakie wzięła.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych (w życiu lub po przerwie) zaleca się by dla pewności przez pierwsze 2-3 dni stosować dodatkową formę antykoncepcji, np. prezerwatywę. Ciężko powiedzieć czy po 12h od pierwszej tabletki stężenie hormonu w organizmie osiągnęło już wystarczający poziom do pełnego zabezpieczenia - jest to osobniczo zmienne i zależy od wielu czynników.