Strach przed ciążą a seks przerywany jako skuteczna metoda antykoncepcji

Boje sie seksu;( odrazu powiem ze właśnie z ta partnerka chciałbym to zrobić pierwszy raz ale chodzi mi dokładnie o to zeby nie zajść w ciąże odrazu. Wiem ze trzeba sie zabezpieczać prezerwatywami ale chciałbym tez dojść w partnerce bez tego i zeby nie zaszła w ciąże ;(;( i czy seks przerywany bodajże jest bezpieczna metoda?

Lek. Szymon Suwała

Wskaźnik Pearla (wskaźnik określający skuteczność metod antykoncepcyjnych) dla stosunku przerywanego wynosi 15-30, co oznacza wyjątkowo niską skuteczność tej metody antykoncepcji. Zachęcam do wyboru innej metody antykoncepcji.