Strach przed odrzuceniem i opinią innych

Witam ! Moim problemem jest strach przed odrzuceniem i opinia innych. Otóz wiem, ze ten strach musi być, wiem, ze muszę go przełamać, gdy chce zmienić życie i tak mam tony pomysłów, mozliwości które chciałbym przetestowac,ale po każdym nieudanym tescie itp jestem coraz bardziej przybity. Wiem, ze umysl zapamietuje doswiadczenia, ale ja nie umiem sobie tego tak okiełznać tylko się temu poddaje choc wiem ze trzeba sie mylic a potem jest sie dobry,to i tak nic nie robie bo sie boje.Jak to zwalczyc?

Pozdrawiam!

Potrzeba aprobaty społecznej i brak poczucia bezpieczeństwa oraz własnej wartości utrudnia Panu życie i funkcjonowanie. Proszę zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Wraz z nim przyjrzeć się źródłom problemu i możliwościom poradzenia sobie.