Stres a antykoncepcja hormonalna

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne ok. 9 miesięcy. W tym miesiącu pierwszy raz zdarzyło mi sie, ze na kilkanaście dni przed terminem miesiaczki pojawiło sie krwawienie. Nie zapomnialam wziąć żadnej tabletki, nie przerywalam ich zazywania, dodatkowo zawsze używam prezerwatywy. Różnica jest taka, ze stało sie to w momencie, gdy byłam w ogromnym stresie, a od kilku dni zaczęłam ćwiczyć. Czy to może mieć wpływ na te zmiany w organizmie ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście stres i wysiłek fizyczny może powodować krwawienie śródcykliczne.