Swędzące krostki na penisie - leczenie

Witam. Mam 24 lata i naprawdę duży problem, z którym dopiero teraz mam odwagę się podzielić i zacząć działania (mam nadzieje, że nie za późno). Więc mam problemy z penisem - mam na nim białe krostki (czy też pryszcze, bo tak też wyglądają, albo wągry - choć nie wszystkie można tak po prostu wycisnąć, a zdecydowaną większość nie). Problem ten mam już od kilku lat - nawet nie pamiętam dokładnie kiedy się zaczął. Myślałem i czytałem o kilku chorobach, ale chyba grzybica właśnie najlepiej pasuje do moich objawów. Oprócz tych krostek po zdjęciu napletka boli mnie cały penis praktycznie (najbardziej sam grzybek i bezpośrednio pod nim). Jest to nieprzyjemnie i bolesne uczucie, jakby pieczenia (nic innego mi nie przychodzi na myśli przy porównaniu). Ponadto co chyba też jest objawami grzybicy, dosyć często chodzę oddać mocz no i wydziela mi się brzydko pachnąca wydzielina. Bardzo mi zależy na skończeniu wreszcie z tym problemem. Zamieszczam autentyczne zdjęcia mojego członka, pokazujące moje problemy oraz miejsca gdzie boli. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Niestety nie załączył Pan wspomnianego zdjęcia, ale na podstawie Pana opisu z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że choruje Pan na grzybicę prącia.

Dobrym lekiem dostępnym bez recepty jest klotrimazol 1% , krem przeciwgrzybiczy do stosowania na chorobowo zmienione miejsca. Należy smarować się nim 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Jeżeli nasze przypuszczenia się potwierdzą objawy ustąpią za kilka dni. Niezależnie od tego kuracja powinna trwać nie krócej niż 4 tygodnie.

Jeżeli wygląd prącia się nie poprawi w przeciągu tygodnia, konieczna będzie wizyta u dermatologa, który obejrzy prącie i zleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.