Swędzące krosty na ciele u członków rodziny

Witam, Od pewnego czasu ja i reszta domowników borykamy się z uporczywymi, swędzącymi krostami, które wyglądają jak ukąszenie komara.Lekarz u jednego z nas stwierdził albo półpaśca albo zwykłą alergie. Leki na półpaśca nie zadziałały,a na uczulenie dają ulgę do pojawienia się nowych krost.Pojawiają się one głównie po nocy,lecz nie od razu po wstaniu lecz np po godzinie.W domu nie widać żadnych oznak pasożytów, pościel, ubrania i wszystkie zakamarki zostały dokładnie sprawdzone.Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie co jest przyczyną zmian skórnych. Sugeruję kontakt z dermatologiem. Z opisu wynika, że przyczyną mogą być wszy lub reakcja alergiczna (np, na proszek w którym prana jest pościel).