Swędzenie skóry po częściowej resekcji żołądka

Witam. Moj maz mial wczoraj czesciowo resekcje zoladka ok jednej trzeciej i polaczony zostal z dwonastnica. Powodem byl zrost powstaly po wrzodzie ktory nie pozwalal swobotnie przechodzic pokarmowi do dwonastnicy. Mowi ze swedzi go skora co moze byc tego przyczyna? Jestesmy w niemczech i jezyk szpitalny jest dla mnie malo zrozumialy dlatego tu kieruje pytanie.. Interesuje mnie tez jak szybko maz wroci po takiej operacji do siebie?

Nie zajmuję się przepowiadaniem przyszłości,nie potrafię więc odpowiedzieć na pytanie kiedy Mąż wróci do siebie!!! Swędzenie skóry może być objawem gojenia się rany pooperacyjnej!!! zż