Świąd skóry i guzek w okolicy odbytu

Witam,posiadam od kilku miesięcy problemy ze swądem i pieczeniem skóry.Po ostatniej wizycie u dermatologa,lekarz ten stwierdził,że jest to odmiana świerzba i dostałem maść na siarce. Już prawie choroba zeszła,jednak w okolicach odbytu cały czas posiadam jakieś male uwypuklenia, które cały czas swędzą, a od paru dni pojawił mi się twardy guzek wielkości kasztana, z którego po wyciskaniu pojawia się brązowa maź, ponadto wraca mi swąd na całym ciele i wydaje mi się ze po prostu przenoszę bakterie..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż opisywane zmiany w okolicach odbytu wynikają z obecności hemoroidów.