Tabletka utkwiła mi w gardle - czy mogę kontynuować przyjmowanie kolejnych pigułek z blistra?

Witam, mój problem jest następujacy: trzecią różową tabletkę Y*** wzięłam 10 godzin później, niż powinnam. Niestety zatrzymała mi się ona w gardle i przez 3 kolejne godziny za nic nie mogłam jej usunąć, ani pijąc ,ani jedząć. Czy mam brać kolejne tabletki bez zwracania uwagi na tamtą? Czy powinnam skontaktować się z lekarzem, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani nadal brać tabletki. Jeśli tabletka utkwiła w gardle, to niewątpliwie uległa rozpuszczeniu i wchłonięciu.