Tabletki pod koniec opakowania i antybiotyk

Mam 23 lata i od 3 miesięcy stosuję tabletki Y** jako metodę antykoncepcji. Przy 20. tabletce, a więc w przedostatnim rzędzie, rozpoczęłam przyjmowanie antybiotyku na "drożdżaka". To, że na czas przyjmowania antybiotyku i 7 dni po najlepiej się wstrzymać od współżycia to wiem i grzecznie się stosuję do tego. Dziś jest 4. dzień tabletki placebo i wystąpiło plamienie sugerujące okres. Pytanie moje dotyczy tego, czy rozpoczynając jutro nowe opakowanie będę bezpieczna. Jego działanie jest poprawne od samego początku, czy też może warto zabezpieczać się dodatkowo przez całe opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Od momentu,kiedy upłynie 7 dni po przyjęciu ostatniej tabletki antybiotyku nie są zalecane dodatkowe metody antykoncepcyjne.Stąd nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez całe kolejne opakowanie. Wystarczające będzie ich zastosowanie przez kilka początkowych dni.