Test na bakterię w żołądku

Mój partner ma bakterie W żołądku i w dwunastnicy. Ma też nadzerki tych dwóch narządów. Leczy się antybiotykami. Ja też miałam gastroskopia i mam przewlekły stan zapalny nadzerki żołądku test wycinka ujemny po pięciu minutach. Chorurgkazal mi pokazać test lekarzowi a ja zapomniałam aż wsechl i zero odczytu jak odstawiłam test to była mała plamka różowa a dookolo żółta. Pytanie czy mogę mieć patroli i czy mogę zrobić jakiś inny test nie pobierając wycinka.

Witam.

W razie wątpliwości co do wyniku testu ureazowego (tego testu z wycinka, który Pani miała robiony) można wykonać inne badania m.in. takie jak:
- oznaczenie antygenu H. pylori w kale,
- badanie przeciwciał przeciw H. pylori (badanie z krwi, przydatne jeśli wcześniej nigdy nie była Pani leczona z powodu zakażenia H. pylori),

Z tych dwóch badań, jako lepsze, polecam badanie antygenu w kale.