Toksyczny związek z alkoholikiem

Mam 42 lata tkwi w toksyczny związku od 16 lat jest to moje drugie małżeństwo ma córkę 15 lat nie rozmawiamy z mężem bo nadużywa alkoholu i uważa że to normalne gdy my w tym czasie musimy uciekać z domu bo ma wtedy tzw.biala gorączkę nie pomogła poradnia alkoholowa sprytnie się wywołał. Barbara.

Pani Barbaro,

z opisu wnioskuję, że doświadcza Pani przemocy. A przemoc zdecydowanie nie jest czymś normalnym. Zachęcam, aby odwiedziła Pani stronę Niebieskiej Linii - to organizacja zajmująca się niesieniem pomocy dla osób doświadczających przemocy. Najlepiej zacząć pod tym adresem:
http://www.niebieskalinia.pl/pomoc

Pozdrawiam!

Zachęcam Panią do skorzystania z poradni dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Rozpoczęcie terapii pozwoli Pani nauczyć się stawiać granice, oddawać odpowiedzialność alkoholikowi za jego picie, poprawić samoocenę, poczucie pewności siebie i sprawstwa, a tym samym wyzwolić się ze współuzależnienia i lepiej radzić sobie w życiu i relacji.