Tomografia komputerowa kręgosłupa a lordoza

opis badania: Badanie TK kręgosłupa lędźwiowego w warstwach 3mm(rekonstrukcje 1,5mm), Lordoza odc.ledzwiowego kregoslupa zniesiona. Niewielka rotacja trzonow na poziomie L4-L5,L5-S1. Uwidocznione trzony o zachowanej wysokości. Tarcza L5-S1 miedzylregowa obnizona. Na poziomie L5-S1 widoczne jest uwypuklenie pierścienia włóknistego nie przekraczające zakresu osteofitow na krawędziach trzonow. Cech modelowania workaoponowegood str.przestrzenimiedzykregowejna pozostałych poziomach nie uwidoczniono.

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazuję na podłoże zwyrodnieniowe choroby kręgosłupa. Warto w tej sytuacji poradzić się lekarza rehabilitanta o dobór odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych dla wzmocnienia kręgosłupa i towarzyszących mu mięśni.