Trzytygodniowe krwawienie po porodzie

Witam jestem juz 2 miesiace po porodzie. Od jakis 3 tygodni caly czas krwawie. Czy to normalne? Dodam ze czasami pojawiaja sie tak jakby gumowate skrzepy krwi. Prosze o szybką odpowiedz z gory dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, nie jest to normalne. Powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem.

Krwawieni takie zdarzają się i nie jest to powód do paniki, jednak, aby ginekolog mógł pomóc w sposób pewny, warto zrobić 2 badania - CRP i Beta HCG (bądź zwykły test ciążowy z moczu). Wtedy jego ocena będzie łatwa i pewna. Jeśli oba badania wyjdą negatywnie to ze spokojem można pomyśleć o wizycie.