Ucisk, niedowład w gardle oraz drętwienie w rękach

Witam! Mam 28 lat. Od pewnego czasu czuję dziwne uczucie w gardle (ucisk, niedowład) oraz drętwienie w rękach. Poza tym problemy z ciągle napiętymi mięśniami pleców (ćwiczenia i masaż pomagają), brakiem koncentracji. Dodam, że jestem osobą mocna nerwową i często w pozornie błahych dla innych sytuacjach czuję mocne bicie serca i stres. Proszę o pomoc :-(. Badania kręgosłupa szyjnego oraz krwi nie wykazały żadnych niepokojących wyników.

Mgr Anna Wyszkowska

Witam,
opisywane przez Pana symptomy, takie jak uścisk w gardle,
napięte mięśnie pleców, brak koncentracji mogą być objawami stresu.
Bardzo często nagromadzone, nie wyrażone emocje, przeżyte trudne sytuacje
"odkładają nam się w ciele" powodując różne somatyczne dolegliwości.
Proszę skontaktować się z psychologiem, terapeutą który poinformuje Pana
i pokaże różne techniki radzenia sobie ze stresem, tak aby mógł Pan wybrać
sposoby, które są dla Pana skuteczne.
Warto też zastanowić się z terapeutą, co takiego dzieje się w danej sytuacji,
jakie znaczenie jej Pan nadaje, że się Pan denerwuje.
Na rynku są różne publikacje związane z tematyką radzenia sobie ze stresem,
różne informacje są też dostępne w sieci.
Życzę wszystkiego dobrego i proszę dbać o swój wewnętrzny spokój.

Warto skonsultować się również z neurologiem. Jeżeli i te wyniki nie wskażą na podłoże somatyczne, proszę udać się do psychologa. Podobne objawy mogą wskazywać na rozwijanie się zaburzenia nerwicowego, które ma swoje somatyczne objawy. Można się ich pozbyć podejmując psychoterapię. Polecam zgłosić się do psychologa poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam