Ucisk w klatce piersiowej podczas nagłego wstawania

Witam. Od pewnego czasu odczuwam ból (ucisk)w klatce piersiowej. Ból nie jest ciągły, pojawia się w momencie nagłego wstawania, podnoszenia się z łóżka. Jaka może być tego przyczyna?

Witam Panią,

Warto w pierwszej kolejności wykonać rtg klatki piersiowej (potrzebne będzie skierowanie) i ekg. Lekarz rodzinny po zbadaniu Pani w razie potrzeby zleci Pani dodatkowe badania. Bez zbadania trudno kreślić przyczynę Pani dolegliwości. Jest Pani młodą osobą, więc ryzyko, że to coś poważnego nie jest duże, ale czasem warto "dmuchać na zimne".W trakcie wystąpienia dolegliwości niech ktoś zmierzy Pani tętno i ciśnienie tętnicze. Proszę wartości zapisać w jakimś zeszycie/notesie i pokazać lekarzowi podczas wizyty, czasami to dużo wnosi i pomaga szybciej postawić rozpoznanie.

Pozdrawiam
Marek Derkacz