Silny ból w klatce piersiowej i prawidłowy wynik EKG

Odczuwam mocny ból w klatce piersiowej po lewej stronie, nienaturalnie mocno bije mi serce, wczoraj byłem na pogotowiu zrobiono mi EKG i stwierdzono że wszystko jest w porządku a odczuwane dolegliwości to nerwobóle i wynik stresu jednak dziś wieczorem ból powrócił nie wiem z jakiej przyczyny. Jest mi duszno i słabo. Co może być przyczyną?

Magdalena StusiĹska

Być może przyczyna nie leży w sercu ale w płucach, zwłaszcza jeśli miał Pan problemy z zakrzepicą. Jeśli objawy nie ustąpią proszę udać się ponownie do szpitala.

Witam,

Niestety EKG może być prawidłowe u części osób ze świeżym zawałem (co oczywiście nie oznacza, że Pan miała zawał) Warto udać się do dobrego specjalisty chorób wewnętrznych lub kardiologa. Powinien Pan wykonać próbę wysiłkową oraz założyć sobie 24 h Holtera ekg. Proszę sobie na wszelki wypadek wcześniej oznaczyć mioglobinę, CK-MB i troponinę I. Jeśli będą podwyższone, to koniecznie proszę zgłosić się do lekarza z wynikami.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz