Uporczywy ból kolan a diagnoza w kierunku martwicy jałowej

Czy uporczywy ból kolan najczęściej po wysiłku (bieganie, pływanie) lub zawsze po klęczeniu dziecka 12-letniego bardzo szybko rozwijającego się, u którego kilka lat temu przy okazji diagnozowania mrowienia kończyn stwierdzono przeciwciała przeciwjądrowe, może być sygnałem do niepokoju i diagnozowania pod kierunkiem martwicy jałowej? Czy zdjęcie rtg jednoznacznie pozwala zdiagnozować lub wykluczyć tę chorobę?

Doradzam umiarkowany wysiłek, pływanie, sporo odpoczynku! To ważne w okresie intensywnego wzrostu!
Ważne dobre odżywianie : zupy, kasze, mięso gotowane "kleiste", jajka,
spokój i relax!
Pozdrawiam