Uprawianie seksu przy półpaścu

Witam, mam 33 lata, od 3 dni mam półpaśca, przechodzę tę chorobę łagodnie bez bólu (lekki ból przy dotykania okolic brzucha) i nie duża wysypka koło brzucha i na plecach. Lekarz przepisał mi leki które stosuje. Moje pytanie brzmi następująco. Czy mogę uprawiać seks z moją żona podczas tej choroby ? Mam na myśli uprawianie seksu z prezerwatywą. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jeśli żona chorowała na ospę wietrzną (lub półpasiec), to jej zachorowanie jest mało prawdopodobne, ale możliwe.
Ekspozycja na wirusa w okresie ciąży jest sytuacją ryzykowną, a seks z prezerwatywą nie wyklucza jednak w 100% możliwości ciąży.
Podsumowując, lepiej wstrzymać się z aktywnością seksualną, także pieszczotami.
Zamiast tego ciepło emocjonalne i nadrobienie deprywacji seksu - po chorobie.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl

Może Pan, o ile żona w dzieciństwie - tak jak zdecydowana wiekszoiść dzieci - chorowała na ospę wietrzną,
pozdrawiam