Kobieta , 26 lat Witam, w 2014 usunięto mi torbiel endometrialną wielkości 5cm z prawego jajnika. Od stycznia 2015 zażywam visanne. W listopadzie chcielibyśmy rozpocząć starania o dziecko. Martwią mnie jednak wyniki tarczycowe: TSH - 3,47uIU/ml, FT4 - 1,34 ng/dl, ATG - 18,5 U/ml, ATPO - <28,0 U/ml. Lekarz endokrynolog przepisał mi Euthyrox 25, jednak bardzo źle się czuję biorąc euthyrox - mam mdłości, zawroty głowy, zaparcia. Czym mogą być spowodowane te objawy? visanne przyjmuje o 21, euthyrox naczczo.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Wątpię, że dolegliwości są związane z zażywaniem tak niewielkiej suplementacji hormonów tarczycy (Euthyrox). Raczej objawy to skutek uboczny stosowanego długotrwale już leku Visanne - proszę w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: