Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od przyjmowania środków przeczyszczających

Witam, jestem kobietą, mam 25 lat, od kilku lat jestem uzależniona od przyjmowania środkó przeczyszczających (przyjmuję je niemal stale, w dawkach znacznie przekraczających zalecane). Ostatnio występują u mnie sline bóle brzucha, dokładniej podbrzusze, lewa strona. Zdaję sobie sprawę, że na własne życzenie sprowadziłam na siebie te dolegliwości. Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie wykonać badania? I czy owe bóle są objawem czegoś groźnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Bandażowanie głowy na dwa bandaże

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić konieczność wizyty u lekarza chirurga lub gastroenterologa. Jeżeli jest to ostry ból proszę wezwać pogotowie ratunkowe lub udać się na izbę przyjęć szpitala z oddziałem chirurgicznym. Sądzę, że warto udać się do lekarza psychiatry aby móc zaradzić w związku z uzależnieniem.

0

Witam, powinna Pani rozpocząć od konsultacji z lekarzem POZ, który zleci konieczne badania oraz pokieruje na wymagane dalsze konsultacje. Doradzam szczerość z lekarzem oraz konsultacje z psychologiem i rozmowę na temat powodów nadużywania owych środków i sposobów rezygnacji z ich stosowania, nadużywanie leków przeczyszczających wywołuje bardzo poważne konsekwencje. Lekarz POZ może wystawić przy okazji wizyty skierowanie do psychologa, wtedy będzie Pani mogła skonsultować się z psychologiem w ramach NFZ(bezpłatnie) w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy