Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 2 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od przyjmowania środków przeczyszczających

Witam, jestem kobietą, mam 25 lat, od kilku lat jestem uzależniona od przyjmowania środkó przeczyszczających (przyjmuję je niemal stale, w dawkach znacznie przekraczających zalecane). Ostatnio występują u mnie sline bóle brzucha, dokładniej podbrzusze, lewa strona. Zdaję sobie sprawę, że na własne życzenie sprowadziłam na siebie te dolegliwości. Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie wykonać badania? I czy owe bóle są objawem czegoś groźnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić konieczność wizyty u lekarza chirurga lub gastroenterologa. Jeżeli jest to ostry ból proszę wezwać pogotowie ratunkowe lub udać się na izbę przyjęć szpitala z oddziałem chirurgicznym. Sądzę, że warto udać się do lekarza psychiatry aby móc zaradzić w związku z uzależnieniem.

0

Witam, powinna Pani rozpocząć od konsultacji z lekarzem POZ, który zleci konieczne badania oraz pokieruje na wymagane dalsze konsultacje. Doradzam szczerość z lekarzem oraz konsultacje z psychologiem i rozmowę na temat powodów nadużywania owych środków i sposobów rezygnacji z ich stosowania, nadużywanie leków przeczyszczających wywołuje bardzo poważne konsekwencje. Lekarz POZ może wystawić przy okazji wizyty skierowanie do psychologa, wtedy będzie Pani mogła skonsultować się z psychologiem w ramach NFZ(bezpłatnie) w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety